Bi̇lmeden i̇ki̇nci̇ el solar panel almış olabi̇li̇r mi̇si̇ni̇z?

by Solar Web Market
1 sene ago
242 Views

Geçtiğimiz mart ayında, sözleşme aşamasına geldiğimiz yaklaşık 320 panelden oluşan orta ölçekli bir solar sistemi fiyat rekabeti yüzünden alamamıştık. Genelde bir işi kaybettiğimizde müşteri ile görüşme trafiği kesilir ve yeni potansiyel müşterilerimiz ile mesai harcamaya başlarız. Ama bu iş özelinde sanki kurulumu biz yapmışız da sistemi devreye alma sürecini yaşıyormuşcasına müşteri bizimle iletişimini sürdürdü ve halen duymaya alışık olmadığımız sorular ile karşılaşmaya devam ediyoruz.

Son yıllarda ekonomik sebeplerle, çok sayıda megawatt boyutundaki GES ler (güneş elektrik santralleri) işletilememeye ve bir bir elden çıkarılmaya başlandı bunun sonucunda GES lerden sökülen ve çoğu 3-5 sene kullanılmış onbinlerce güneş paneli silinip temizlenerek daha düşük bir fiyata tüketicilere satılmakta. Böyle bir iş kolu oluşmuş durumda. Bu durumdaki güneş panallerinin bir çoğunda gözle göremeyeceğiniz mikro çatlaklar vardır ve verimlilik ömürlerinin bir kısmını doldurmuş panelleri sahiplenmiş olabilirsiniz. Sistem kurdurduğunuz firma en azından size Güneş panellerinin  üretim tarihi, nerede, hangi fabrikada üretildiği, kalite kontrol bilgileri vs gibi verileri sunabilmeli.

Solarwebmarket ile çalışan müşterilerimiz , güneş panellerinin üretim tarihi, nerede, hangi fabrikada üretildiği, kalite kontrol bilgileri ve benzeri kritik bilgilere, Güneş Panellerinin üzerinde bulunan qr kodu telefonlarından okutarak ulaşabiliyorlar.

Etiketler: , , , , , , , ,