Korona Salgını ve Bağımsız Enerji̇ - Solar Web Market

by Solar Web Market
1 sene ago
275 Views

Korona salgının artan yıkıcı etkisi demografik yapıları da etkiliyor. İnsanların ciddi bir kesimi nüfus yoğunluğunun nispeten az olduğu yerleşim merkezleri ve barınma alanlarına doğru hareketlenmeye başladı. Bu nüfus hareketi, kalabalığın olmadığı hobi bahçe kulubeleri, bağ evi, köy evi ve yazlık gibi yerleşkelerde karantina yaşamlarının oluşmasına yol açtı, daha doğrusu yol açmış bizler bunu yeni anlıyoruz.

Salgının etkisi ile birçok sektör çökerken, gıda orjinli (marketler vs) bazı iş kolları ciddi cirolar yapmaya başladı. Benzer bir durumun solar enerji sektöründe yaşanması bize başlangıçta ilginç gelmişti, bu durumun şu an bir gerçeklik olduğunu anlıyoruz.

Son bir kaç ayda solar paket ( güneş paneli , akü ve invertörden oluşan paketler) satışlarının sezonal etki ile artması beklenir. Ekonomideki yıkımdan sektörümüzün çok kötü etkileneceği öngördük ancak biraz yanılmışız. Bu dönemde küçük ve orta ölçekli solar paket sistemi kurduran müşterilerimizden birinin ifadesi;

“Bu yaşadığımız şey bilim-kurgu filmlerinde olurdu. Salgından kaçmak için hobi amaçlı ara sıra uğradığımız dağ başındaki evimize sığındık. Virüs, hayatı durdurduğu gibi ya enerjiyi de etkilerse bahçemdeki dalgıç pompa durur ve sebzelerimi sulayamaz. Evimdeki elektrikli cihazlarımı çalıştıramazsam ve iletişim kuramazsam gibi endişeler ile solar paket sistemi almaya motive oldum.”

Düşüncelerini ifade eden müşterimiz, solar sistemini elektrik maliyetinden tasarruf etmek veya bulunduğu bölgede elektrik şebekesi olmadığı için almadığını ifade ediyor. Benzer şekilde çok sayıda müşterimiz, solar enerjiyi bir güvenlik yedeği olarak düşündüklerini dile getiriyorlar. Solar paket satışlarımızdaki artışa, sezonal etkiden çok enerji yedek sistem isteği ve enerjide bağımsız olabilme taleplerinin artması sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir